691402910008B
Manufacturer:
Würth Elektronik
Part Number:
691402910008B
Category:
Wire to Board
Description:
2.54 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
In Stock:
10
Manufacturer :
Würth Elektronik
Category :
Wire to Board
Color :
Green
Current :
6 A
Features :
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Mounting Type :
Through Hole
Number of Levels :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Positions Per Level :
8
Product Status :
Active
Voltage :
150 V