TCSD-10-D-08.30-01-F-RW
- Part Number:
- TCSD-10-D-08.30-01-F-RW
- Description:
- 2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
- Connector Type :
- Socket to Socket
- Features :
- Reverse Wiring
- Length :
- 0.692' (210.82mm, 8.30")
- Number of Positions :
- 20
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)