FA1008AN 52.00M-60AANNG60REB
Manufacturer:
Epson
Part Number:
FA1008AN 52.00M-60AANNG60REB
Category:
Crystals
Description:
FA1008AN 52.00M-60AANNG60REB: XT
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
52 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.012" (0.30mm)
Load Capacitance :
6pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.031" W (1.00mm x 0.80mm)