CC4V-T1A-32.768KHZ-9PF-20PPM-TA-QA
Manufacturer:
Micro Crystal
Part Number:
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Manufacturer :
Micro Crystal
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
65 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance :
9pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.197" L x 0.075" W (5.00mm x 1.90mm)