0132M4-13.1072F12DTNJK
Part Number:
0132M4-13.1072F12DTNJK
Description:
CRYSTAL 13.1072MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
13.1072 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
12pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)