FFMD-05-T-03.50-01-N-RW
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- FFMD-05-T-03.50-01-N-RW
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- .050 CABLE PLUG
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Polarizing Key, Reverse Wiring
- Length :
- 0.292' (88.90mm, 3.50")
- Number of Positions :
- 10
- Number of Rows :
- 2
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)