FCX3M02211804U3L
Manufacturer:
Fuji Crystal (Hong Kong) Electronics Co., Limited
Part Number:
FCX3M02211804U3L
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 22.1184MHZ 4PF SMD
Manufacturer :
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
22.118 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
4pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)