CS21-F1020CQ08-16.000M-TR
Manufacturer:
Transko
Part Number:
CS21-F1020CQ08-16.000M-TR
Category:
Crystals
Description:
16MHz Crystal, 2.0 X 1.6 Ceramic
Manufacturer :
Transko
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.018" (0.46mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)