ABM8W-13.5305MHZ-8-D2X-T3
Part Number:
ABM8W-13.5305MHZ-8-D2X-T3
Description:
CRYSTAL 13.5305MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
13.5305 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)