ABM8W-19.7079MHZ-8-B2U-T3
Part Number:
ABM8W-19.7079MHZ-8-B2U-T3
Description:
CRYSTAL 19.7079MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
19.7079 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)