ABM8W-40.9600MHZ-8-D1X-T3
Part Number:
ABM8W-40.9600MHZ-8-D1X-T3
Description:
CRYSTAL 40.9600MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
40.96 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)