ABM3AIG-20.000MHZ-8-R-T
Part Number:
ABM3AIG-20.000MHZ-8-R-T
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
20 MHz
Frequency Stability :
±150ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.061" (1.55mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Obsolete
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)