ABM11W-24.5455MHZ-8-B2U-T3
Part Number:
ABM11W-24.5455MHZ-8-B2U-T3
Description:
CRYSTAL 24.5455MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
24.5455 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)