ABM8W-16.3676MHZ-8-K2Z-T3
Part Number:
ABM8W-16.3676MHZ-8-K2Z-T3
Description:
CRYSTAL 16.3676MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
16.3676 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)