ABLS-13.94916MHZ-10-R20-D
Part Number:
ABLS-13.94916MHZ-10-R20-D
Description:
CRYSTAL 13.94916MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20 Ohms
Frequency :
13.94916 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)