ABM11W-19.2800MHZ-8-D2X-T3
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABM11W-19.2800MHZ-8-D2X-T3
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 19.2800MHZ 8PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
19.28 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)