ABM10W-24.5535MHZ-7-D2X-T3
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABM10W-24.5535MHZ-7-D2X-T3
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 24.5535MHZ 7PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
24.5535 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Load Capacitance :
7pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)