TCSD-07-S-11.00-01-L-N-SR
- Part Number:
- TCSD-07-S-11.00-01-L-N-SR
- Description:
- IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
- Connector Type :
- Socket to Cable
- Features :
- Polarizing Key, Strain Relief
- Length :
- 0.917' (279.40mm, 11.00")
- Number of Positions :
- 14
- Pitch - Cable :
- 0.039" (1.00mm)
- Pitch - Connector :
- 0.079" (2.00mm)