ABM12W-33.3300MHZ-7-B2U-T3
Part Number:
ABM12W-33.3300MHZ-7-B2U-T3
Description:
CRYSTAL 33.3300MHZ 7PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
33.33 MHz
Frequency Stability :
±10ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Load Capacitance :
7pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)