ABM11W-24.9231MHZ-8-D2X-T3
Part Number:
ABM11W-24.9231MHZ-8-D2X-T3
Description:
CRYSTAL 24.9231MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
24.9231 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)