ABM11W-26.0410MHZ-7-D1X-T3
Part Number:
ABM11W-26.0410MHZ-7-D1X-T3
Description:
CRYSTAL 26.0410MHZ 7PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
26.041 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
7pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)