MA-406 19.0000M-B: ROHS
Manufacturer:
Epson
Part Number:
MA-406 19.0000M-B: ROHS
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 19.0000MHZ 16PF SMD
Manufacturer :
Epson
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
19 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.146" (3.70mm)
Load Capacitance :
16pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SOJ, 9.60mm pitch
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.461" L x 0.157" W (11.70mm x 4.00mm)