VMK4-9001-32K76800000TR
Manufacturer:
Microchip Technology
Part Number:
VMK4-9001-32K76800000TR
Category:
Crystals
Description:
2012 SMD TUNING FORK, 32.768KHZ,
Manufacturer :
Microchip Technology
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
90 kOhms
Frequency :
32.768 kHz
Frequency Stability :
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.075" (1.90mm)
Load Capacitance :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)