SFSDT-10-28-G-04.50-SL
Part Number:
SFSDT-10-28-G-04.50-SL
Connector Type :
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Length :
0.375' (114.30mm, 4.50")
Number of Positions :
20
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)