TCSD-07-D-02.68-01-F-N-R
Part Number:
TCSD-07-D-02.68-01-F-N-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
Flash
Length :
0.223' (68.00mm, 2.68")
Number of Positions :
14
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)