C5S-37.500-12-1520-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C5S-37.500-12-1520-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 37.5000MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
37.5 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)