C5S-13.580-10-1520-R
Part Number:
C5S-13.580-10-1520-R
Description:
CRYSTAL 13.5800MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
13.58 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)