C7S-7.3728-10-1520-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C7S-7.3728-10-1520-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 7.3728MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
110 Ohms
Frequency :
7.3728 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.043" (1.10mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)