C5S-37.500-8-1530-X-R
Part Number:
C5S-37.500-8-1530-X-R
Description:
CRYSTAL 37.5000MHZ 8PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency :
37.5 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)