C1E-20.480-12-1530-X-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C1E-20.480-12-1530-X-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 20.4800MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Frequency :
20.48 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)