C1E-30.720-10-1530-X-R
Part Number:
C1E-30.720-10-1530-X-R
Description:
CRYSTAL 30.7200MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
30.72 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)