ABLS-11.000MHZ-D-4-Y-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABLS-11.000MHZ-D-4-Y-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 11.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
11 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)