C2E-18.080-10-50100-X1-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C2E-18.080-10-50100-X1-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 18.0800MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
18.08 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.026" (0.65mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)