C3E-18.080-12-50100-X1-R
Manufacturer:
Aker Technology USA
Part Number:
C3E-18.080-12-50100-X1-R
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 18.0800MHZ 12PF SMD
Manufacturer :
Aker Technology USA
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
18.08 MHz
Frequency Stability :
±100ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)