ABLS7M2-12.000MHZ-D2Y-T
Part Number:
ABLS7M2-12.000MHZ-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Size / Dimension :
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)