T10GC1-19.200MHZ-T
Manufacturer:
MMD
Part Number:
T10GC1-19.200MHZ-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
In Stock:
945
Manufacturer :
MMD
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
19.2 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.030" (0.75mm)
Load Capacitance :
10pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.136" L x 0.108" W (3.45mm x 2.75mm)