C1E-55.200-8-1035-A-X2-R
Part Number:
C1E-55.200-8-1035-A-X2-R
Description:
UWB CRYSTAL, 2016, 55.200MHZ, 8P
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
55.2 MHz
Frequency Stability :
±35ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance :
8pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)