ABM7-11.2896MHZ-D2Y-T
Part Number:
ABM7-11.2896MHZ-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 11.2896MHZ 18PF SMD
In Stock:
375
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
11.2896 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.055" (1.40mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.236" L x 0.138" W (6.00mm x 3.50mm)