IDSS-11-D-06.50-G-RW-R
- Manufacturer:
- Samtec, Inc.
- Part Number:
- IDSS-11-D-06.50-G-RW-R
- Category:
- Rectangular Cable Assemblies
- Description:
- INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
- Manufacturer :
- Samtec, Inc.
- Category :
- Rectangular Cable Assemblies
- Cable Termination :
- IDC
- Color :
- Gray, Ribbon
- Connector Type :
- Socket to Socket, Reversed
- Contact Finish :
- Tin
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Reverse Wiring
- Length :
- 0.542' (165.10mm, 6.50")
- Number of Positions :
- 11
- Number of Rows :
- 1
- Pitch - Cable :
- 0.100" (2.54mm)
- Pitch - Connector :
- 0.100" (2.54mm)