XRCGB32M000F1H18R0
Manufacturer:
Murata Electronics
Part Number:
XRCGB32M000F1H18R0
Category:
Crystals
Description:
32.0MHZ CRYSTAL UNIT +/-10PPM IN
Manufacturer :
Murata Electronics
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
32 MHz
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Load Capacitance :
9pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)