ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
Part Number:
ABM2-27.000MHZ-D4Y-T
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Frequency :
27 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.081" (1.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)