ABLS-4.897MHZ-20-R70-D-T
Part Number:
ABLS-4.897MHZ-20-R70-D-T
Description:
CRYSTAL 4.8970MHZ 20PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
4.897 MHz
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
HC-49/US
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)