ABM8G-16.384MHZ-B4Y-T
Part Number:
ABM8G-16.384MHZ-B4Y-T
Description:
CRYSTAL 16.3840MHZ 10PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
16.384 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
10pF
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)