ABM3-10.000MHZ-D2Y-T
Part Number:
ABM3-10.000MHZ-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
10 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)