ABM3-12.000MHZ-D2Y-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABM3-12.000MHZ-D2Y-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
12 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)