ABM8G-13.560MHZ-18-D2Y-T
Part Number:
ABM8G-13.560MHZ-18-D2Y-T
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80 Ohms
Frequency :
13.56 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)