ABLS7M2-18.432MHZ-D2Y-T
Manufacturer:
Abracon
Part Number:
ABLS7M2-18.432MHZ-D2Y-T
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
Abracon
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60 Ohms
Frequency :
18.432 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.276" L x 0.161" W (7.00mm x 4.10mm)