ABLS-16.000MHZ-D-3-Y-T
Part Number:
ABLS-16.000MHZ-D-3-Y-T
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency :
16 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±25ppm
Height - Seated (Max) :
0.165" (4.20mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)