ECS-1142.85-18-33-JTN-TR
Manufacturer:
ECS Inc. International
Part Number:
ECS-1142.85-18-33-JTN-TR
Category:
Crystals
Description:
CRYSTAL 114.2850MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
ECS Inc. International
Category :
Crystals
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
114.285 MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)