ECS-147.4-18-33-JGN-TR
Part Number:
ECS-147.4-18-33-JGN-TR
Description:
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Frequency :
14.7456 MHz
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)